Támogatás formája
A támogatás formája: a pályázó működési támogatásának nem minősülő, visszafizetési kötelezettség nélküli végleges juttatás (a továbbiakban: vissza nem térítendő támogatás).
A pályázat keretében nyújtott támogatás csekély összegű támogatásnak minősül, amelyre a vonatkozó rendelkezéseket az EK-Szerződés 87. és 88. cikkének a csekély összegű (ún. de minimis) támogatásokra való alkalmazásáról szóló 69/2001/EK bizottsági csoportmentességi rendelet tartalmazza. Ennek értelmében egy vállalkozásnak, bármely forrásból, csekély összegű támogatási fogcímen odaítélt támogatás támogatástartalma - három év vonatkozásában - nem haladhatja meg a 100.000 eurónak megfelelő forintösszeget. Ezen a jogcímen nem részesülhetnek támogatásban a szállítási ágazatban tevékenykedő vállalkozások, továbbá a támogatás nem vehető igénybe a mezőgazdasági illetve halászati termékek előállításához, tevékenységekhez, az exporthoz közvetlenül kapcsolódó tevékenységek, valamint az import áruk helyett hazai áru használatától függő támogatások esetében.
A támogatás mértéke
A jelen pályázat keretében igényelhető vissza nem térítendő támogatás mértéke a projekt visszaigényelhető ÁFA nélküli összköltségének legfeljebb 40%-a, de maximum 300 ezer forint.
Ha a pályázónak a támogatásból finanszírozott projekttel kapcsolatban nincs ÁFA visszaigénylési jogosultsága, akkor a támogatás számításának alapja a projekt ÁFA-val növelt, bruttó összköltsége.
Ha a pályázó ÁFA visszaigénylésre jogosult, akkor a támogatás számításának alapja a projekt nettó összköltsége. A támogatásként megítélt összeg tekintetében a pályázó ÁFA visszaigénylésre teljes körűen nem jogosult, az így felmerülő vissza nem igényelhető ÁFA-összeg, mint költség, a pályázót terheli. (Az általános forgalmi adóról szóló1992. évi LXXIV. törvény. 38. §-a alapján, melyet az áfa törvényt módosító 2003. évi XCI. törvény 86. § tartalmaz.)
A döntéshozó indokolt esetben a támogatást a kértnél alacsonyabb mértékkel is megállapíthatja. Ha a pályázó a csökkentett mértékű támogatás mellett is képes, és kész a fejlesztés megvalósítására, erről köteles - az értesítés kézhez vételét követő 15 napon belül - írásban nyilatkozni, csatolva beadványához a megfelelően módosított üzleti és finanszírozási tervét az igényelt és az elnyert támogatási összeg különbözetére vonatkozó forrás meghatározását. Az eljárás ezen második szakaszában pályázati díjat nem kell fizetni.
A kedvezményezetteknek jelen pályázati konstrukció keretei közt nincs lehetőségük előleg igénybevételére.
Kizáró okok
Nem nyújtható támogatás azon pályázó részére
- aki, vagy amely csődeljárás, felszámolási eljárás vagy végelszámolás alatt áll;
- aki vagy amely a támogatás iránti pályázat benyújtását megelőző három naptári éven belül - - az államháztartás alrendszereiből, az Európai Unió előcsatlakozási eszközeiből, vagy a strukturális alapokból juttatott valamely támogatással összefüggésben a támogatási szerződésben vállalt kötelezettségét nem vagy csak részben teljesítette;
- akinek vagy amelynek lejárt esedékességű, 60 napot meghaladó adó- vagy adók módjára behajtható köztartozása van, kivéve, ha az adóhatóság számára fizetési halasztást vagy részletfizetést engedélyezett;
- akit vagy amelyet a támogatás iránti pályázat benyújtását megelőző két naptári éven belül az államigazgatási szerv határozatával vagy annak bírósági felülvizsgálata esetén a bíróság munkavállalók bejelentés nélküli vagy munkavállalási engedély nélküli foglalkoztatása miatt jogerősen bírság megfizetésére kötelezett;
- aki, vagy amely a pályázat benyújtását megelőzően már rendelkezett saját honlappal vagy a pályázatban megjelölt tervezett domain néven regisztrált honlappal;
- akinek vagy amelynek az utolsó éves beszámoló alapján saját tőkéje negatív volt, vagy annak a gazdálkodó szervezetnek a részére, amelynek a számviteli jogszabályok szerint számított saját tőkéje a törzstőke (alaptőke) jogszabályban előírt legkisebb mértéke alá csökkent;
- akiről vagy amelyről hitelt érdemlően bebizonyosodik, hogy a pályázat szakmai, pénzügyi tartalmát érdemben befolyásoló valótlan, hamis adatot szolgáltatott a pályázat benyújtásakor;
- aki vagy amely a jóváhagyott, utolsó éves beszámoló vagy SZJA-/EVA bevallás alapján meghatározott nettó árbevételének több mint 50%-át mezőgazdasági tevékenység (TEÁOR szám: 01.11-05.02) teszi ki;
- aki vagy amely ezen pályázat (SZVP-2005-I) keretében már részesült támogatásban. (A kis- és középvállalkozásokról, fejlődésük támogatásáról szóló 2004. évi XXXIV. törvény 4. §-a alapján partner vagy kapcsolódó vállalkozások egy vállalkozásnak minősülnek.);
- aki vagy amely nem rendelkezik a tevékenység folytatásához szükséges szakhatósági engedélyekkel;
Támogatásban részesíthető fejlesztések
Támogatásban részesíthető fejlesztések: a mikro- és kisvállalkozások saját honlapja kialakításának költsége. A támogatás kizárólag új honlap kialakítására vehető igénybe.
A honlapnak minimálisan az alábbi elemeket kell tartalmaznia:
- a vállalkozás adatai, elérhetősége, nyitva tartása, legalább egy e-mail cím,
- terméklista, szolgáltatások jegyzéke,
- a honlap látogatóinak számát számláló indikátor,
- a bejelentkező lapon olvasható legyen, hogy “A honlap a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium támogatásával valósult meg.”,
- termék, szolgáltatás forgalmazása esetén azok megnevezése (akár link formájában is).
A honlap frissítését tartalmi változás esetén, 2 héten belül el kell végezni.
A projekt megvalósításához nyújtott támogatás esetén a szerződéskötésnek nem feltétele, hogy a pályázó biztosítékkal rendelkezzen.
A projekt támogathatóságára vonatkozó speciális feltételek:
- a honlap kialakítását legkésőbb a támogatási szerződés megkötését követő 3 hónapon belül meg kell kezdeni és a honlapnak a fejlesztés megkezdésétől számított 9 hónapon belül el kell készülnie,
- a honlapnak minimum 2 évig legalább a pályázatban bemutatott színvonalon kell fennmaradnia a támogatás utolsó részletének folyósítását követően.
A támogatást a pályázat benyújtását megelőzően megkezdett projekthez nem lehet igényelni. A projekt megkezdésének kritériumait a Pályázati Útmutató tartalmazza. A pályázat benyújtásának a pályázat - a pályázó által igazolható - postai feladásának dátuma számít. Egy projekt támogatásáért a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium által meghirdetett különböző pályázatok közül csak egyre lehet pályázni.
Projekt kiválasztási kritériumok
A pályázatok elbírálása a pályázati követelményeknek való megfelelés alapján történik. Ha a pályázat minden feltételnek megfelel, akkor támogatásban részesülhet. A pályázatok elbírálása a befogadás sorrendjében történik.
A projekt kiválasztás folyamatának rövid bemutatása
A Minisztérium a benyújtott pályázatok elbírálása érdekében Bizottságot hoz létre. A Bizottság a pályázati felhívás feltételei alapján alakítja ki javaslatát.
A Bizottság javaslata alapján a Miniszter, illetve az általa meghatalmazott személy dönt:
- a pályázat igényelt támogatással egyező összegű támogatásáról,
- a pályázat csökkentett mértékű támogatásáról, vagy
- a pályázat elutasításáról.
A pályázat benyújtásának módja, határideje
A pályázat magyar nyelven, kizárólag a Pályázati Formanyomtatványon nyújtható be. A formanyomtatvány sem tartalmában, sem alakjában nem változtatható. A pályázatot a Pályázati Útmutatóban közölteknek megfelelően hiánytalanul, azaz a Pályázati Formanyomtatvány minden kérdésére választ adva és az egyéb előírt dokumentumok csatolásával kell benyújtani.
A pályázónak a pályázat benyújtásakor egyszeri, a Pályázati Útmutatóban rögzített összegű pályázati díjat kell fizetnie. A pályázati díjat a Pályázati Útmutatóban megjelölt számlaszámra kell befizetni.
1. A pályázat benyújtása 2005. június 20-tól 2005. szeptember 30-ig lehetséges. A pályázatok benyújtása és elbírálása folyamatos.
2. A pályázatot 3 példányban (1 eredeti, 2 másolat), valamint elektronikusan 1 db compact disc (CD) lemezen zárt csomagolásban ajánlott küldeményként, a következő címre kell beküldeni:
Gazdasági és Közlekedési Minisztérium
Széchenyi Vállalkozásfejlesztési Program
Kódszám: SZVP-2005-I
1539 Budapest, Postafiók 684.
3. A Pályázati Adatlap/Formanyomtatvány és az Útmutató a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium Internet honlapjáról (www.gkm.hu) letölthető.
4. A pályázatokkal kapcsolatban a következő kék számon kérhető felvilágosítás:
06-40-200-617
5. A támogatási keret kimerülése esetén a pályázat kiírója hirdetményt tesz közzé. A hirdetményben meghatározott határidőt követően benyújtott pályázatok feldolgozására nincs lehetőség.
6. Több előirányzat együttes támogatására benyújtott igény esetén az egyes előirányzatok szabályozásának, illetve az egyes felhívások által meghatározott feltételeknek megfelelően, a szükséges formanyomtatványok, mellékletek és példányszám szerint összeállított pályázati anyagokat egyidejűleg és kizárólag azon előirányzat kezelőjéhez kell benyújtani, amelytől a legmagasabb összegű támogatást kérik. Több azonos legmagasabb összegű támogatási igény esetén az ezekkel érintett előirányzatok bármelyikének kezelőjéhez benyújtható a pályázat.
|